Startuoja Nagingų kaimynų dirbtuvės

Pirkti naujus daiktus gal ir paprasčiau, bet sutaisyti senus, ypač kuriems jaučiame sentimentų, yra žymiai smagiau!

_mg_4670Kartais senų sulūžusių daiktų ar suplyšusių rūbų neišmetame ir stengiamės sutaisyti, nes jie susiję su mūsų prisiminimais, mes prisirišame prie jų. Tačiau vis dažniau ir dažniau, sulūžus smulkiam buitiniam daiktui, mes nesivarginame, bet perkame naują, nes tai yra daug paprasčiau, nei ieškoti, kas galėtų sutaisyti. Taigi, tai tampa įpročiu. Retai susimąstome, kad tokiu būdu yra švaistomos ne tik medžiagos, iš kurių jie pagaminti, bet ir energija, vanduo bei kiti resursai, reikalingi jam pagaminti ir pristatyti iki prekybos taško.

Jei norime gyventi darnoje su aplinka, turime stengtis taupyti gamtos (ir žmogiškuosius) resursus, taisyti sulūžusius daiktus, neskubėti jų išmesti. Bet, lengviau pasakyti, nei padaryti. Bent jau taip buvo iki to laiko, kol Miesto laboratorija nusprendė suburti bendruomenę ir kartu spręsti šią problemą. Pasinaudojome pasaulyje paplitusiu „Repair Cafe“ formatu ir Sapiegų parke pradedame organizuoti Nagingų kaimynų dirbtuves.

Nagingų kaimynų dirbtuvėsŠių renginių metu kviečiame kaimynus, mokančius ką nors sutaisyti ir turinčius tam reikalingus įrankius, ateiti ir pasidalinti savo patirtimi, padėti sutaisyti atneštus daiktus. Kad darbas vyktų sklandžiau, ir žmonės žinotų, kokius daiktus sutaisyti galima tikėtis vieno ar kito renginio metus, užsiregistruokite. Dalindamiesi patirtimi ir padėdami sutaisyti įvairius daiktus jūs prisidėsite ir prie bendruomenės narių požiūrio keitimosi – nebūtina skubėti pirkti naują daiktą, jei senąjį galima sutaisyti ir naudoti toliau. Taigi, Nagingų kaimynų dirbtuvės – tai mūsų požiūrio į vartojimą keitimo dirbtuvės. Jos nedirba kasdien, todėl nėra konkurentas smulkaus remonto meistrams. Greičiau tai vieta, kur jie galėtų ir pasireklamuoti.

 

mygtukas

Kokius darbus būtų galima atlikti šiose dirbtuvėse?

  • Sutaisyti elektrinius ir elektroninius smulkius buitinius prietaisus (tosteriai, virduliai, lygintuvai, fenai, etc.)
  • Sutaisyti mechaniškai sulūžusius daiktus (suklijuoti medžio, metalo, plastiko detales, sulituoti nutrūkusius laidus, lietsargių strypus, etc.)
  • Užlopyti, suadyti, susiūti tekstilę (rūbus, staltieses, galanteriją)
  • Pasidalinti kita praktine patirtimi

_mg_4717 _mg_4727

Artimiausios Nagingų kaimynų dirbtuvės vyks spalio 29 d. ir lapkričio 19 d.

 

 

 

Daugiau renginių čia