Istorija ir filosofija

Kaip viską pradėjom?

Idėjinė „Miesto laboratorijos“ komanda susibūrė „Antakalnio darže“ – tai iki šiol gyvuojanti miesto daržininkystės iniciatyva Sapiegų parke, Antakalnyje. Pirmus metus kartu bendruomenės šiltnamyje auginome pomidorus, susidraugavome, supratome, kad mus vienija panašios vertybės ir interesai – bendruomeniškumas, meilė gamtai, tvaresnio ir aplinką tausojančio gyvenimo būdo idėjos. Pradėjome organizuoti įvarius atvirus ir švietėjiškus renginius vietos bendruomenei – Kaimynų dieną, Derliaus šventę, Restoranų dieną, kalėdinių vainikų pynimo dirbtuves, galiausiai – Kalėdinę mugę Sapiegų parke. Greitai supratome, kad esame stipri komanda ir galime nuveikti kažką daugiau. Pradėjome svajoti – kas apie bendruomenišką kavinę, kas apie išmanų tvarias ir aplinką tausojančias idėjas propaguojantį centrą. Galiausiai visas svajones sudėjome į vieną, kas šiai dienai ir yra „Miesto laboratorija“.

Kas esame šiandien? Kaip veikiame?

Šiandien esame tvarus ir aplinkai draugiškas edukacinis bendruomenės centras, savyje talpinantis bendruomenišką kavinę, eko inovacijų erdvę, hidroponinį daržą, edukacinį sodą, galeriją ir net atvirą „pasidaryk pats“ žaidimų aikštelę vaikams.

Gana ankstyvame projekto planavimo etape supratome, kad norėsime būti finansiškai nepriklausomi ir veikti kaip socialinis verslas, visą savo uždirbtą pelną reinvestuojantis į darbą su bendruomene bei švietimą aplinkosaugos srityje. Šiandien bendruomeniška „Miesto laboratorijos“ kavinė ne tik buria žmones, bet ir finansiškai išlaiko visą projektą. Kiekvienas jūsų nupirktas puodelis kavos ar pyragėlis padeda mums keliauti toliau!

Didžiausias „Miesto laboratorijos“ turtas ir parama – vietiniai žmonės, antakalniečiai, ne tik savo rankų pagalba padėję sukurti šią vietą, bet ir iki šiol aktyviai prisidedantys ją vystant. Ir tai ne tik pagalba daiktais, bet ir aktyvus dalyvavimas kuriant turinį. Nuo pat pradžių siekėme, kad „Miesto laboratorija“ taptų atvira erdve bendruomenės žmonių iniciatyvoms – nuo atviro mikrofono koncertų iki paskaitų apie eterinius aliejus, nuo literatūrinių vakarų iki daržininkystės dirbtuvių.

Ko siekiame?

Mūsų siekiai paprasti: burti, aktyvinti bendruomenę bei prisidėti prie tvaresnio, ekologiškesnio gyvenimo būdo idėjų sklaidos. Ir apie tai galvojame kasdien – dėliodami renginių tinklelį, sudarinėdami kavinės meniu ar puoselėdami sodą. Tikimės, kad šios bendruomeniško ir gamtą tausojančio gyvenimo būdo idėjos taps artimos ir jums.