Tvarūs sprendimai lauke

Kartu su „Miesto laboratorijos“ nuomojamu pastatu, daugelį metų buvusiu ligoninės sandėliu, paveldėjome ir lauko teritoriją, kuri ilgus metus buvo apleista ir net paversta statybinių ir medicininių atliekų sąvartynu. Išsikėlėme sau tikslą ne tik ją sutvarkyti, bet ir paversti atviru edukaciniu sodu, o šalia sukurti ir tvarią vaikų žaidimų aikštelę Antakalnio ir miesto vaikams.

Edukacinis sodas

Apleistą 80 m² teritoriją aplink „Miesto laboratoriją“ sustruktūruoti ir paversti klestinčiu sodu pavyko pasitelkus antakalnietės kraštovaizdžio architektės Godos Characiejienės pagalbą. Jos sukurtas sodo planas su skirtingomis erdvėmis augalams, poilsiui, žaidimams, takelių ir pergolių labirintas yra šiuolaikinio, atviro ir bendruomeniško sodo pavyzdys. Pagrindinė sodo augalija – daugiamečių augalų gėlynai, kuriantys gausos, miesto džiunglių, amžino žydėjimo nuotaiką. Šią augmeniją papildo vienmečiai augalai, atskleidžiantys lietuviškos augmenijos grožį ir įvairovę. Daugelį augalų sužymėjome ir aprašėme, siekiant sodo lankytojus paskatinti domėtis jį supančia gamta, ją tyrinėti, puoselėti. Mažųjų auditorijai sudominti įrengėme mieste sutinkamos gyvūnijos pažinimui skirtus įrankius – vabzdžių ir ežių viešbučius, boružėlių ir drugelių namelius. Vaikai augmenijos apsuptyje gali stebėti gyvąją gamtą ir gyvai susipažinti su sodo ekosistema. Sode taip pat įrengėme ir lietaus vandens surinkimo bei trijų dėžių kompostavimo sistemas. Tokiu būdu miestiečiai gali susipažinti ne tik su sodininkystės mieste galimybėmis, bet ir su idėjomis, kaip tvariai ir taupiai galima prižiūrėti sodą.

Lauko lysvės

Miesto daržininkystė – mūsų komandos simpatija ir silpnybė, todėl pakeltos lauko lysvės puikuojasi prie pat įėjimo į „Miesto laboratoriją“. Šiltuoju metų laiku čia auginame prieskonius, pomidorus, pipirus, žirnelius. Džiaugsmas mums, pagalba kavinės virtuvei ir įkvėpimas jums pradėti auginti prieskonius ir daržoves savo balkonuose!

Vaikų žaidimų aikštelė

„Pasidaryk pats“ stiliaus vaikų žaidimo aikštelė prie „Miesto laboratorijos“ – bene daugiausiai dėmesio ir jūsų šypsenų sulaukiantis objektas. Žaidimų aikštelė čia buvo būtina, nes šeimos su vaikais itin pamėgo „Miestą laboratoriją“. Ją kurdami ir vėl ieškojome tvarių kūrybingų sprendimų, todėl aikštelės objektai buvo kuriami iš turimų medžiagų – purvo virtuvėlei panaudotos turimos lentos, sena vonelė, visi rakandai – iš kavinės, mažiausiųjų „veiklos lentai“ – seni raktai ir spynos, rozetės ir kištukai, užtrauktukai, batų raišteliai ir kiti dalykėliai, su kuo itin mėgsta žaisti vaikai. Įsitikinome, kad norint sukurti smagią, vaikų smalsumą ir tyrinėjimą skatinančią žaidimų aikštelę, visai nebūtina pirkti naujų prabangių laipynių ar sūpynių, kartais tereikia šiek tiek fantazijos ir sandėliuko turtų.