Tvarūs sprendimai viduje
Antrinio dizaino principai interjere
Visas „Miesto laboratorijos“ interjeras atspindi antrinio dizaino idėjas ir principus. Ne be pirmą gyvenimą gyvenančios kėdės, iš Sapiegų parke po pastatų renovacijos išmestų durų pagaminti stalai, dujų balionai virtę šviestuvais, o šaukštai – stalčių rankenėlėmis, bendruomenės žmonių nuolat dovanojami indai ir įrankiai. Kiekviena interjero detalė byloja, jog aplink mus yra pilna daiktų, kuriuos galime prikelti antram gyvenimui vietoj to, kad pirktume naujus ir nuolat eikvotume resursus.
Saulės moduliai
Mūsų veikloje didelę sąnaudų dalį sudaro karšto vandens ruošimas, naudojant vandens šildytuvą, todėl ieškojome sprendimų, kurie padėtų sutaupyti. Išanalizavę rinką, nusprendėme įsidiegti 2 kW fotovoltinę saulės elektrinę, kuri valdiklio „Nectar Sun“ pagalba pagamintą elektros energiją nukreiptų vandens šildymui. Ši sistema leidžia mums sutaupyti apie 65% išlaidų karštam vandeniui ruošti. Be to, džiaugiamės naudodami pačių pagamintą elektros energiją.
Pilko vandens panaudojimo sistema
Siekdami parodyti, kaip paprastai kasdien kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie vandens, vieno iš svarbiausių planetos išteklių, taupymo, tualete įrengėme „pilkojo vandens“ panaudojimo sistemą. Pasitelkę paprasčiausias priemones ir geranoriško santechniko pagalbą, sukūrėme beveik edukacinę sistemą, leidžiančią kiekvienam, apsilankančiam tualete, sutaupyti apie 2 l vandens.
Šiukšlių rūšiavimas
Viena griežčiausių taisyklių „Miesto laboratorijos“ komandai ir svečiams – šiukšlių rūšiavimas. Čia nedarome jokių kompromisų, todėl pas mus visur rasite rūšiavimui skirtas šiukšliadėžes. Nepatingėkite, įsiskaitykite ir rūšiuokite savo šiukšles – pas mus ir namuose! Stiklo, plastiko ir popieriaus perdirbimas sumažins atliekų sąvartynų augimą aplink mūsų miestus.
Kompostavimas
Mūsų kavinės virtuvėje taip pat taikomi išteklių tausojimo principai – čia ne tik įdiegta nebe pirmą gyvenimą gyvenanti techninė įranga, kuriamas tausojantis meniu, rūšiuojamos šiukšlės, bet ir kompostuojama – visos organinės atliekos iš virtuvės keliauja į elektrinę kompostinę, kuri per parą atliekas paverčia kompostu. Jį naudojame sode ir mielai dovanojame sodininkyste ar daržininkyste užsiimantiems savo klientams.