Mes – bendruomenei

Viena svarbiausių „Miesto laboratorijos“ atsiradimo priežasčių – mūsų noras burti ir aktyvinti Antakalnio bendruomenę. Čia visos gyvename, puikiai pažįstame šį rajoną, todėl darbas su čia gyvenančiais žmonėmis, mūsų kaimynais, buvo labai nuoseklus ir natūralus sprendimas. Inicijuojame ir vykdome pačius įvairiausius bendruomeniškus renginius, tokius kaip „Kaimynų diena“, „Kalėdos Sapiegų parke“, „Mano kaimynas – menininkas“, praktiniai mokymai „Daržas balkone“, „Meistro virtuvė“, „Gamina kaimynas“, kaimyniški blusturgiai, antrinio dizaino bei „Zero Waste“ produktų mugės, bendruomeniški piknikai, griliai ir dar visa gausybė kitų renginių.

„Kalėdos Sapiegų parke“

Vienas pirmųjų būsimos „Miesto laboratorijos“ komandos renginių – kalėdinė antakalniečių menininkų ir amatininkų mugė Sapiegų parke. Baltutėlis barokinis parkas, lemputės, palapinės, muzika, šventinis žmonių šurmulys – tai „Kalėdos Sapiegų parke“. Nuo 2015 m. kasmet organizuojama kalėdinė mugė sulaukia didelio antakalniečių ir miestiečių susidomėjimo. Kasmet šventėje dalyvauja virš 1500 žmonių, renginį organizuoti padeda apie 20 savanorių. Mugės metu organizuojami užsiėmimai vaikams, menininkų ir Antakalnio bendruomenės klubų pasirodymai.

„Mano kaimynas – menininkas“

Turbūt kiekvienas antakalnietis turi kaimyną menininką, pats gyvena kompozitorių ar rašytojų name, mato dailininkų ar skulptorių dirbtuves pro savo buto langą. Deja, šiandien kaimynai vieni kitų nebepažįsta, dažnas nežino, kad gretimoje laiptinėje gyvena legendinis kompozitorius A. Raudonikis, o namelyje už kampo – garsi keramikė B. Kelerienė. Sakome, pažinkime vieni kitus ir karts nuo karto kviečiame į neformalių renginių antakalniečiams, kurių metu jie turi progą susipažinti su kaimynystėje gyvenančiais ir kuriančiais/kūrusiais menininkais, jų kūryba, galbūt kai kam nauja, nepažinta meno sritimi apskritai. Kadangi tai renginiai bendruomenei, kurią sudaro pačios įvairiausios visuomenės grupės, ieškome mažiau įprastų, betarpiškų susitikimų formų – muzikos įrašų klausymo, akustinių koncertų, pokalbių-interviu, filmų peržiūrų, teatrinių improvizacijų, dirbtuvių ir pan.

„Gamina kaimynas“

Maisto gaminimas – viena smagiausių ir bendruomeniškiausių žmogaus veiklų. Beveik visi gaminame namuose savo šeimoms ar draugams, o mes porą kartų per mėnesį atveriame „Miesto laboratorijos“ virtuvę bendruomenei ir kviečiame gaminti platesniam žmonių ratui – kaimynams! Tokiu būdu turime progą ne tik iš arčiau pažinti vieni kitus, auginti ir stiprinti bendruomenę, bet ir pasimėgauti naujais skoniais bei atradimais. Tad suburkite 2-3 žmonių komandą, suplanuokite vakarienės meniu, o mes padėsime su maisto produktais, skaičiavimais, virtuvės rakandais, sklaida ir visais kitais restoraniniais dalykais.

„Daržas balkone“

Kiekvieną pavasarį, kai pradeda busti gamta, mums pradeda niežėti rankos, jos nori sėti, sodinti, auginti! Ta proga, visuomet kviečiame antakalniečius, gyvenančius butuose bei turinčius balkoną, į praktinius mokymus apie tai, kaip sukurti klestintį ir gausų daržą savo balkone. Dalinamės ne tik patarimais, savo pačių patirtimi bei įžvalgomis, tačiau ir daigais bei sėklomis. Kada nors Antakalnio balkonai stebins daržų ir darželių gausa bei grožiu!