Projektas
„Zero Waste karta“

2020-2021 metais vykdėme Aktyvių piliečių fondo finansuojamą projektą „Zero Waste karta“, kuriuo siekėme priartinti aplinkosaugines problemas prie žmogaus, padėti jas geriau suprasti ir ne tik suvokti, kokią įtaką kasdieniai mūsų pasirinkimai daro tų problemų sprendimui, bet ir būti aktyviais tvaresnės dabarties ir ateities kūrėjais.

Šiame projekte didžiausią dėmesį skyrėme mažų vaikų turinčioms ar kūdikio dar tik besilaukiančioms šeimoms, ikimokyklinukams ir pradinukams, nes žinome, kad daug lengviau iš karto kurti gerus įpročius nei vėliau keisti netinkamus.

Iki pat 2021 metų rudens Miesto Laboratorijoje vyko daugybė informatyvių seminarų, įtraukiančių praktinių dirbtuvių ir renginių, kuriuose visi drauge stiprinome tvaraus gyvenimo žinias ir įgūdžius: mokėmės mažinti vartojimą ir daiktus naudoti ilgiau bei juos perkurti, planuoti maistą be atliekų, švęsti šeimos šventes be vienkartinio plastiko, užsiimti tradicine ar hidroponine daržininkyste ir t.t.

Vykdydami projektą parengėme dvi edukacines programas, kurias galite parsisiųsti ir naudoti vesdami žaismingus pokalbius tvaraus gyvenimo temomis su pradinių klasių moksleiviais:

Edukacija „Zero Hero“

Edukacija apie baterijas

Projektą „Zero Waste karta“ įgyvendinome drauge su bičiuliais – jaunimo, šeimų ir bendruomenės saviraiškos centru Zapyškyje „Stuba“.

Pasaulinei pandemijai keičiant mūsų visų gyvenimo ir bendravimo būdus, dalį renginių kėlėme į internetinę erdvę, juos filmavome, įrašėme ir įkėlėme Miesto laboratorijos Youtube paskyrą.

Visą aktualią informaciją apie Miesto Laboratorijos veiklą ir renginius kviečiame sekti šioje interneto svetainėje, mūsų Facebook puslapyje bei Instagram profilyje.

Projekto finansuotojas:

Aktyvių piliečių fondas: www.apf.lt

Europos Ekonominio finansinio mechanizmas: www.eeagrants.org