Kviečiame kasdieniais sprendimais kurti darnų miestą

 

Net 80 proc. Lietuvos gyventojų nėra girdėję, kad pagal Jungtinių Tautų darbotvarkę iki 2030 metų esame įsipareigoję pasiekti 17 darnios plėtros tikslų (Spinter, 2016). Tačiau net ir žinančiam nėra aišku, ką jis vienas pats gali padaryti, siekiant apsaugoti mūsų planetą nuo tokių globalinių problemų kaip klimato kaitos padariniai, skurdas ir pan.

Bendruomenės edukacijos centro „Miesto Laboratorija“ savanoriai sako, kad būtent nuo kiekvieno miestiečio požiūrio ir gyvenimo būdo, darnus miestas ir prasideda. Lapkričio 11 d., šeštadienį, Sapiegų parke esančiose iniciatyvos patalpose jie rengia praktinę konferenciją „Darnus vystymasis – kaip gali prisidėti Tu?“ ir kviečia mąstyti globaliai, tačiau veiksmų imtis lokaliai.

„Atsakymų pradėsime ieškoti nuo aplinkos, kurioje gyvename — savo miesto. Ką turėtume keisti, kad ne tik mums būtų malonu gyventi mieste, bet ir miestas bei mes mažiau kenktų mus supančiai gamtai? Asmeniniais pavyzdžiais mėginsime įkvėpti Vilniaus miesto gyventojus taikyti nesudėtingus sprendimus savo kasdieniame gyvenime ir taip prisidėti prie tobulesnio ateities miesto kūrimo bei vietinės bendruomenės tobulėjimo“, — sako konferencijos organizatorė Renata Domeikaitė.

Kiekvienoje konferencijos sesijoje bus pristatomos skirtingos ir aktualios darnaus miesto plėtros temos, bus galima betarpiškai susipažinti su pranešėju bei jo patirtimi. Konferencijos dalyviai išgirs konkrečių pasiūlymų ir įgis žinių diskusijų metu. Konferencija suteiks neeilinę galimybę susipažinti tiek su Lietuvoje, tiek ir su užsienyje praktikuojamomis iniciatyvomis, kurios parodo, kad keisti gyvenimo būdą nėra sudėtinga ir kokie šių pokyčių pranašumai.

Renginio pranešėjas Žemartas Budrys papasakos, kaip užmegzti draugystę tarp žmonių ir gatvių. Pasak jo, darniame mieste labai svarbus judėjimo klausimas. Pagal kokius esminius principus miestų gyventojai keliauja mieste ir kokie motyvai nulemia tokį jų pasirinkimą bei elgesį? Norint sukurti aktyvias, žalias ir darnias kaimynystes svarbu sujungti skirtingus elementus: žmonių tarpusavio bendravimo modelius viešoje erdvėje ir esminius bendruomenių formavimo principus.

Vienas iš užsienio svečių, Oliveris Goh, teigia, jog išmanus miestas turi skatinti ekonomikos augimą gerinant žmonių gyvenimo kokybę. To pavyzdžiai gan paprasti, bet labai svarbūs: pakeisti lempas gatvėse į išmanias LED lempas ir taip sumažinti energijos sąnaudas; suteikti nemokamą prieigą prie belaidžio interneto mieste; optimizuoti transporto srautus; sumažinti parkavimosi sistemų ir apmokėjimų neefektyvumą ir kt.

Konferencija praktinė, taigi bus galima pasiklausyti ne tik pranešimų, bet ir sudalyvauti dirbtuvėse.

AGENDA

10:00 – Registracija ir ryto kava, arbata
10:30 – Įžanga, „Miesto Laboratorijos“ pristatymas

10:45 – Tomas KURAPKAITIS (LITDEA) Darnaus vystymosi tikslai – kaip prisideda Lietuva?
11:15 – Oliver GOH – (Iamus) Ateities miestai (pranešimas Anglų k.)
12:00 – Žemartas BUDRYS ir Eugenijus KAMINSKIS – (Homo Eminens) Kaip užmegzti draugystę tarp žmonių ir gatvių?

12:45 – 13:45 – Kavos pertrauka

13:45 – Lina Bakšytė – (OZONAS) Socialinės raidos indeksas – kur reikia pasistengti Lietuvai?
14:25 – Simona UVAROVAITĖ – (Yours Again) Tvari mada. Antrinis džinsų panaudojimas
15:00 – Giedrius BUČAS – (Kūrybos kampas 360) „Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link?“

15:30 – 16:00 – Pertrauka 

16:00 – Kūrybinės dirbtuvės su „Kūrybos kampas 360″

17:00 – Džinsų perdirbimas į aksesuarus su „Yours Again“
18:00 Konferencijos uždarymas

 

Nemokama registracija: http://bit.ly/2hhsA2z

Papildoma informacija:

www.miestolaboratorija.lt

www.fb.com/miestolaboratorija

Organizatoriai: Miesto Laboratorija

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė

APIE PROJEKTĄ 

Šis projektas yra bendruomenės edukacinio centro „Miesto laboratorija“ iniciatyva. „Miesto Laboratorija“ – tai darnios plėtros ir ekologiško gyvenimo būdo bendruomenės edukacijos centras, įsikūręs Vilniaus Antakalnio rajone, Sapiegų parko teritorijoje (technologijų ir inovacijų parke „Sapiegos Tech Park“). Šis centras – tai platforma, kuri vienija aplinkai neabejingus miesto gyventojus, kur jie gali surasti atsakymus į rūpimus klausimus, gauti patarimų ir pagalbos keičiant miestą į darnią ir gamtai draugišką aplinką. Jame nuolat vyksta veiklos ir renginiai, skirti bendruomenės švietimui aplinkosaugos, ekologijos ir kūrybiškumo srityse.