Daugkartinių vystyklų ABC su Asta Buitkute

95% kūdikius auginančių tėvų naudoja vienkartines sauskelnes, o jų per pirmuosius vaiko gyvenimo metus prireikia net iki 6000 vienetų.

Sauskelnėms suirti reikia bent 500 metų, tad jos tikrąja to žodžio prasme ne tik baigia užkimšti atliekų tvarkymo sistemas būdamos tarp TOP3 vienkartinių atliekų pagal apimtį, bet dar ir neblogai patuština šeimų kišenes: beveik trečdalis šeimų turi taupyti kitų poreikių sąskaita, kad galėtų įpirkti pageidaujamas vienkartines sauskelnes.

Tuo tarpu daugkartiniai vystyklai ne tik kainuoja mažiau, bet ir yra daug draugiškesni kūdikiui, aplinkai ir gali būti pernaudojami nuo 50 iki 200 kartų.

Pasikalbėkime apie daugkartinius vystyklus plačiau – jų rūšis, naudojimą, priežiūrą, natūralią kūdikių higieną. Aptarkime ir praktinius dalykus: kaip susiskaičiuoti, kiek vystyklų reikės vaikui, kaip juos užrišti ir t.t.

Teorinę paskaitą ir praktinį seminarą ves Asta Buitkutė: trijų dukrų mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, judėjimo „Mano vystyklai sumanytoja ir įkūrėja, tvarų gyvenimo būdą puoselėjanti jau 13 metų.

Renginys vyks gyvai Miesto Laboratorijoje. Dalyvių galime priimti ne daugiau nei 20, tad būtina registracija ir dalyvavimo pirmenybė bus suteikiama tiems, kurie užsiregistruos pirmieji. Dalyviai atvykdami privalės pasirūpinti burną ir nosį dengiančia apsaugine kauke.

REGISTRACIJOS nuoroda: http://bit.ly/ZWvystyklai

Renginio data: 2021 m. gegužės 19 d., 16:00 val.
Paskaitos ir seminaro trukmė: 3 val.

Ši paskaita ir seminaras yra dalis renginių ciklo „Kaip užauginti Zero Waste vaiką“. Ciklas yra visiškai nemokamas, nes įgyvendinamas mūsų projekte „Zero Waste karta“, kurį finansuoja Aktyvių piliečių fondas.

Daugiau apie projektą: https://miestolaboratorija.lt/projektas-zero-waste-karta-2/
Daugiau apie Aktyvių piliečių fondą: www.apf.lt